Altcoin update – VET, ALGO, MATIC či ADA

Updaty na altcoiny síce u nás nie sú tak časté vo forme článkov, avšak včera sa akoby s novinkami spojenými s rôznymi altcoinami (najmä large cap) roztrhlo vrece, a preto sme sa rozhodli ich aspoň z časti spracovať do jedného článku. Navyše, Bitcoin dominancia sa po veľmi dlhom čase dostala pod 50 % (aktuálne na 49,4%) čo by mohlo znamenať, že altcoiny so silnými fundamentami a pozitívnymi správami v najbližšom období by mohli „letieť“ smerom na hor. Ktoré altcoiny nás tak potešili svojimi najnovšími správami?

VeChain bude pomáhať v boji proti Covidu

VeChain (VET) je dlhodobo jedným z najprehliadanejších kryptomenových projektov, ktorý už má svoje využitie a isté spolupráce. To sa v posledných týždňoch pretavilo do veľkého rastu, pričom ho teraz podporil skvelou správou. Mediterranean Hosital of Cyprus totižto uzavrela spoluprácu s i-Dante, spoločnosť zameraná na farmaceutický priemysel, ktorej súčasťou bola aj dohoda o využívaní VeChain blockhainu na overovanie identity a pravosti Covid testov a pravosti očkovaní.

Prečítajte si tiež: Tesla predala 10% svojich Bitcoinov: Údajne chcela dokázať likviditu

Tie budú dostupné prostredníctvom aplikácie E-HCert App, ktorá bude postavená aj na blockchaine VeChainu. Podľa informácii priamo od VeChain Foundation je už jasné, že aplikácia funguje a že je dokázateľne zaočkovaných viac ako 100 ľudí priamo cez danú nemocnicu, čo je už zapísané na danom blockchaine. Pokiaľ chcete vedieť viac o tejto novinke, kliknite na nasledujúci článok.

Zbesilý rast Polygonu – nerastie však len cena

Polygon (MATIC) zažíva v porovnaní s ostatnými kryptomenami skvelé obdobie. Vrámci TOP 100 je dokonca najziskovejšou kryptomenou za posledných 7 dní so ziskom viac ako 105%. Dôvod na rast je však v tomto prípade úplne oprávnený, pretože infraštruktúra a komunita okolo tohto projektu za posledný mesiac raketovo narástla.

Iba za posledný týždeň sa mal denný objem transakcií na danej sieti zdvojnásobiť z pôvodných 500 000 transakcií za deň na viac ako milión transakcií denne. Polygon má pritom rásť ako nenápadná konkurencia pre Binance Smart Chain, keďže je TVL (Total Value Locked) prostredníctvom Polygonu už na hranici 2 miliárd dolárov, pričom na BSC je to 6,6 miliárd dolárov. Polygon tak má už teraz tretinu TVL v porovnaní s BSC a to ide o neporovnateľne menej prehypovaný projekt. Viac o Polygone sa môžete dočítať tu.

Algorand získalo skvelú spoluprácu – dostane potrebný boost?

Napriek tomu, že Algorand (ALGO) patrí medzi tie nádejnejšie kryptomenové projekty, nie vždy dôjde na využitie potenciálu takýchto projektov. To sa mohlo stať aj v prípade ALGO, keďže tento kryptomenový projekt má problémy s interakciou s inými blockchainami.

Tento problém by ale mala vyriešiť nová spolupráca s projektom pNetwork (PNT), ktorá má umožniť vytvorenie premostenia medzi Algorandom a inými kryptomenovými blockchainami, pričom sa hovorí najmä o prepojení na Bitcoin či Ethereum. Viac informácii o tejto zaujímavej správe sa môžete dočítať tu.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Cardano bude pomáhať študentom v Afrike s ich ID

ID (Identity document) sú v afrických krajinách stále problémom. Ich správne uchovávanie či dokonca distribúcia môže viesť ku celoživotným problémom, čo sa aktuálne pokúsi vyriešiť spolupráca známeho largecap coinu Cardano s etiópskou vládou.

Podľa vyhlásenia Johna O´Connora, hlavného predstaviteľa IOHK v Afrike (organizácia zodpovedná za vývoj Cardana), má prísť ku využitiu Atala PRISM riešenia na tisíckach škôl v druhom najľudnatejšom štáte Afriky. Prostredníctvom neho sa bude dať verifikovať nielen identita jednotlivcov, v tomto prípade študentov, ale takisto aj ich známky či správanie v škole a docieliť tak zlepšenie nielen v edukačnom procese, ale takisto aj v následnom začlenení do pracovného sveta. O tejto správe si môžete viac prečítať na tomto odkaze.

Páči sa Vám takýto formát článkov? Pokiaľ áno určite nám dajte vedieť na našich sociálnych sieťach alebo v komentároch, aby sme pre Vás mohli pripraviť takýto “altcoin update” častejšie.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart