Ako vytvárať profit v bear markete?

Rok 2018 je pre investorov do kryptomien ťažkým rokom. Bitcoin klesol o viac ako 60% a niektoré altcoiny stratili až 90% svojej hodnoty. Napriek tomu stále existujú obchodníci, ktorí vytvárajú profit. V závislosti od úrovne tolerancie voči riziku môžete shortovať, swingovať alebo len držať kryptomeny a vytvárať si pasívny príjem. Pri každej z týchto metód existuje kompromis medzi rizikom a odmenou.

Shortovanie

Shortovanie, alebo short selling je opakom long pozície a teda nákupu s očakávaním, že sa cena zvýši. Preto je v short sellingu najžiadanejšia situácia, v ktorej nakupujete aktíva za vysokú cenu a zatvárate svoju pozíciu predajom za nízku cenu. Obchodník tak profituje z poklesu ceny.

Táto technika sa zvyčajne používa na zaistenie portfólií a zníženie rizík, ale môže sa jednať o silný nástroj v prípade zdĺhavého poklesu na trhu. Jedným zo spôsobov, ako vytvárať short pozície je využívanie platformy Bitmex.

Swingové obchodovanie

Swingové obchodovanie využíva krátkodobé pohyby cien v grafe a dáva tak prednosť pred dlhodobým trendom. V rámci potvrdeného vzostupného alebo klesajúceho trendu budú v cene vždy existovať malé vrcholy a pády. Skúsení obchodníci tak môžu profitovať z mikro trendov, a teda kupovať za najnižšie ceny a predávať za najvyššie ceny v krátkom časovom období aj na medveďovom trhu.

Na to, aby ste dokázali vytvárať swingové obchodovanie sa musíte oboznámiť s rôznymi formami technickej analýzy, ako sú patterny a indikátory ako RSI. S technickou analýzou vám môžu pomôcť aj naše ebooky, ktoré nájdete na tomto odkaze.

Pasívny príjem z kryptomien

Ak máte nižšiu toleranciu voči riziku a nechcete používať pokročilejšie obchodné metódy jednou z možností je držať kryptomeny, ktoré vytvárajú pasívny príjem bez ohľadu na aktivitu na trhu.

Jednen z najpopulárnejších algoritmov na generovanie pasívneho príijmu je “Proof-of-Stake”. Majú ho implementované kryptomeny ako napríklad NEO, ARK, Lisk, alebo Stratis. Väčšinou stačí, ak držíte danú kryptomenu v peňaženke, ktorá nemusí byť ani online a automaticky sa vám pripisujú dividendy. Táto metóda je však najmenej výnosná. Často sa jedná o približne 5-10% ročne.

Zdroj: 2

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart