Ako si želáš, Jamie! CEO JPMorgan už nebude hovoriť o Bitcoine

Ako si želáš, Jamie! CEO JPMorgan už nebude hovoriť o Bitcoine

 

Generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan, Jamie Dimon, uviedol, že „už viac nebude hovoriť o Bitcoine“, keďže sa samotná firma vyjadrila, že je „otvorená“ voči kryptomene.

Ako vo štvrtok informovalo spravodajstvo CBNC, Dimon, ktorý spôsobil bleskové zrútenie Bitcoinu, keď ho opísal ako „podvod“, zrejme stratil vieru vo svoj vlastný úsudok.

„Neumiestnil by som ho do kategórie dôležitých vecí vo svete. O Bitcoine však už nebudem hovoriť,“ reagoval na otázku.

Okrem zjavného 180 stupňového obratu postoja voči Bitcoinu, finančná riaditeľka Marianne Lake zašla ešte ďalej a Bitcoin by prijala.

„Voči digitálnym menám, ktoré sú riadne kontrolované a regulované, sme otvorení,“ dodala a zároveň vyzdvihla výhody technológie Blockchain.

Komentáre prichádzajú v čase, keď kolegovia z finančného sektora poukázali na „pokrytectvo“ vo vyhláseniach JPMorgan a Jamieho Dimona. Cointelegraph už skôr informoval o tom, že obchodník s rizikovým kapitálom Bart Stephens sa pridal ku Goldman Sachs a prominentným investorom, ktorí si osvojili optimistický postoj voči Bitcoinu.

Medzitým sa Bitcoinu podarilo otriasť z posledných zvyškov Dimonovho vplyvu, keď ceny dosahujú nové rekordné maximá nad úrovňou 5200 dolárov.

Zdroj:

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart