Ako Blockchain mení herný priemysel

Svet objavuje nové možnosti použitia blockchain technológie takmer každý deň. Bohužiaľ, keď väčšina ľudí počuje slovo blockchain, vybaví sa im Bitcoin z pohľadu financií, ale táto technológia v sebe skrýva oveľa viac.

Možno už viete, že poľnohospodárske podniky, energetické spoločnosti a umelecký svet integrujú do svojej prevádzky blockchain (písali sme o tom aj v tomto článku). Existuje tu aj ďalší sektor, ktorý sa zapája do tohto odvetvia a to je svet online hier. Niektoré blockchainové spoločnosti sa toho už chytili a vytvárajú niekoľko hier. V tomto článku si vysvetlíme, ako technológia blockchain vstupuje na viac ako 50 miliardový online herný trh.

Zdroj: https://wax.io/

Transformácia vlastníctva virtuálneho tovaru, trochu inak

V súčasnosti dochádza k podvodom na trhu s virtuálnym tovarom. Nedostatok dôvery na trhu vedie k centralizovaných obchodným platformám, ktoré si pri výmene často účtujú nadmerné poplatky. Navyše náhle vypnutie hernej platformy by mohlo spôsobiť, že váš ťažko získaný majetok bude náhle bezcenný.

Spoločnnosť WAX, ktorá je označovaná ako Worldwide Asset eXchange, je decentralizovaná platforma, ktorá vytvára globálny decentralizovaný obchod pre virtuálny tovar. Platforma používa WAX tokeny, ktoré vám umožnia obchodovať s akýmkoľvek virtuálnym aktívom výmenou za kryptomeny. Aj keď sa najviac zameriavajú na online hry tiež uvádzajú, že môžete na ich platforme predať, alebo kúpiť akýkoľvek typ virtuálneho tovaru.

Spoločnosť Enjin vytvára a spravuje tovar priamo na blockchaine Etherea. Pomocou platformy vytvárajú herné komunity meny, položky a atribúty, ktoré podporuje minca Enjin. Projekt zahŕňa aj Smart Wallet v ktorej môžete predávať svoj tovar cez rôzne herné platformy.

Herné platformy využívajú technológiu Blockchain pre platby

Rovnako ako aj v iných odvetviach, tradičné herné platformy sú zvyčajne pomalé a drahé. Najväčší úžitok z tohto neefektívneho ekosystému majú sprostredkovatelia a veľkí predajcovia.

Vďaka krypto platbám sa mikro platby môžu prenášať priamo od hráčov k vývojárom. V tejto transakcií už nie je potreba sprostredkovateľa. Zabezpečenie a stabilita blockchain technológie stačí na uľahčenie výmeny peňazí.

Blockchain prináša aj hodnotu distribúcie hier. Namiesto uverejnenia na centralizovanom trhu ako App Store, alebo Google Play, vývojári hier môžu osloviť spotrebiteľov priamo prostredníctvom decentralizovaného trhu a zaplatia len zlomok toho, čo by zvyčajne platili za predajné poplatky čo sa môže odraziť aj na celkovej cene hry.

GameCredits vytvára presne tento typ platobného systému. Cieľom produktu je stať sa jediným platobným systémom online herného priemyslu. Môžete použiť kryptomenu GAME a nakupovať za ňu hry. GameCredits zahŕňa aj GPlay, decentralizovaný obchod s aplikáciami, ktorý vypláca 90% výnosov z predaja priamo vývojárovi hry.

Developeri vytvárajú hry založené na blockchaine

Možno ste už počuli o CryptoKitties a desiatkach ďalších hier v blockchaine. Blockchain technológia sa však používa na viac ako len roztomilé digitálne zvieratká.

Decentraland je platforma virtuálnej reality poháňaná blockchainom Etherea. V podstate je to virtuálny svet v ktorom môžete aj vy vlastniť kúsok priestoru. Kúpite pozemky vo svete Decentraland a záznam vlastníctva sa zapíše v sieti Ethereum. Potom môžete s vašou krajinou slobodne robiť všetko, čo len chcete.

V priebehu času bude každý hráč stavať na svojich digitálnych nehnuteľnostiach, čím vytvoria celý virtuálny vesmír, ktorý bude predstavovať podniky, služby, sociálne aktivity a podobne. Jediným obmedzením je predstavivosť hráčov na platforme.

Niektoré projekty sa snažia prepojiť svet medzi virtuálnou realitou a skutočnosťou. Tento trend začal s hrami ako Pokémon Go a pokračuje na blockchaine. Vďaka kryptomenám môžete získať peňažné odmeny za skutočné akcie, ktoré môžete minúť cez virtuálne platformy.

Experience Points (XP) je jeden z projektov, ktorý robí niečo podobné. Experience Points začína ponúkať odmeny na online herných platformách, ktoré plánuje rozšíriť do reálneho sveta.

Funguje to tak, že získavate XP, čo je token platformy, ktoré je možné vymeniť za herné položky a služby pri vykonávaní určitých úloh. Tieto úlohy sa môžu pohybovať od odomknutia herného výkonu (virtuálneho) až po získanie najlepšieho bodového hodnotenia z matematického testu (fyzický). Poslaním tímu je obohacovať herný život a odmeniť vás za každodenné skúsenosti.

Zdokonaľovanie športových stávok

Rovnako ako v prípade hazardných hier v kasíne, tiež športové stávkovanie prináša výhody s použitím blockchainu. Technológia vytvára dôveryhodný, bezpečný ekosystém pre stávkovanie s nízkymi poplatkami mimo centrálnej strany.

Najpozoruhodnejším projektom, ktorý sa zaoberá touto oblasťou je projekt Unikrn, ktorý využíva kryptomenu Unikoin Gold ako prostriedok výmeny za stávky na esport platforme. Unikrn od počiatku, keď bol ešte vo fáze ICO navýšil svoju hodnotu o 31 miliónov dolárov. Podobný projekt, ktorý sa zaoberá esport stávkovaním a je stále ICO nesie názov Bethereum, na ktorom pracuje aj partia Slovákov.

Záver

Ako môžete vidieť, blockchain masívne ovplyvňuje takmer každý aspekt herného priemyslu. Či už sa jedná o virtuálny tovar, zdokonaľovanie stávok, platieb alebo ďalších prelomových riešení pre množstvo nových typov hier. Toto je len začiatok. Pri vývoji blockchainového priemyslu sa online herné platformy vyvíjajú s cieľom priniesť novú sadu inovácií v oblasti hier.

1, 2, 3

O čom je technická analýza a ako prebiehá? Ukažeme vám to naživo!

V nedeľu 22.4. o 19.00 hod.

Registračný link:

https://events.genndi.com/register/169105139238474717/16f22a68fd

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart