Aj toto prináša kryptomenový svet – Fake news spájali Litecoin s Walmartom

Kryptomenový svet je zaujímavý takmer neustále. Vývoj týchto digitálnych aktív, technológii, regulácii, nových myšlienok či ideológii je iba hŕstkou z toho všetkého, čo sa v kryptomenách mení takmer zo dňa na deň. Rovnako je tento svet ale stále ešte pomerne malý a tak sa akákoľvek väčšia či podstatnejšia novinka berie s extrémnym optimizmom (či pesimizmom). Dnes sme pritom videli obe strany tejto mince.

Litecoin vo Walmarte

Dnes ráno sa kryptomenovým svetom prehnala správa, že Walmart, jedna z najväčších amerických firiem vôbec, sa pripravuje na adopciu Litecoinu. Práve touto kryptomenou mali mať možnosť platiť ľudia pri všetkých e-commerce riešeniach. Podľa údajnej správy, ktorá bola oznámená na tomto webe, kde ju už ale nenájdete, malo ku tomuto kroku dôjsť 1.októbra.

Cena LTC, ale takisto aj celkovo kryptomien, v daný moment takmer raketovo vyletela. Z hranice 175 dolárov sa Litecoin dostal iba za niekoľko minút na viac ako 237 dolárov, pričom sa darilo aj Bitcoinu, ktorý sa dostal na chvíľu blízko ku sume 47 000 dolárov. Niet sa čomu diviť, veď integrácia kryptomenovej platobnej možnosti by pri Walmarte mala veľký dopad. Aj preto o tejto správe informovali aj také weby ako Reuters či CNBC a rovnako sa pravdepodobne aj kvôli tomuto razom podarilo celkovej kryptomenovej trhovej kapitalizácii narásť o viac ako 80 miliárd dolárov.

Prečítajte si tiež: Prehľad týždňa – Boom kryptomenovej adopcie vo svete či strmý prepad ceny

Radosť trvala len hodinu

Táto pozitívna správa ale netrvala vôbec dlho. Zhruba hodinu po tomto „oficiálnom“ neoficiálnom vyhlásení sa totižto o slovo prihlásil hovorca Walmartu, ktorý povedal, že ide o fake news. Randy Hargrove, hovorca tejto spoločnosti sa okrem iného vyjadril, že tieto správy nie sú autentické a rovnako aj povedal, že sa Walmart už informoval u vydavateľa danej správy o tom, ako malo k tomuto omylu dôjsť.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

GlobeNewswire, stránka za zverejnením týchto neoficiálnych informácii, tak bude mať určite v najbližších dňoch veselo, keďže nielen spôsobili veľkú pumpu na cene LTC či celkovo na celom kryptotrhu, ale takisto spôsobili aj rovnako veľký a rýchly dump. Cena Litecoinu totižto raketovo spadla naspať na hranicu približne 175 dolárov, pričom aj Bitcoin sa po oficiálnom vyjadrení Randyho Hargrova pozrel pod hranicu 44 000 dolárov. Celkovo bolo počas daného pohybu nadol z trhu odpísaných približne 100 miliárd dolárov.

Pozrie sa na tento prípad aj SEC?

Aj napriek tomu, že takýto pohyb nie je úplne nevídaný v kryptomenovom svete, určite sa v najbližších dňoch bude hľadať vinník. Práve v takomto prípade, kedy došlo ku zrejmej manipulácii ceny prostredníctvom špekulácie, by sa totižto mal dať nájsť vinník pomerne jednoducho a tak je možné, že sa SEC (Securities and Exchange Commission) pozrie na to, kto stál za vydaním danej správy pre GlobeNewswire. I keď sú kryptomeny ešte stále neregulovaný trh, SEC sa práve v posledných týždňoch do tohto sveta začína angažovať stále častejšie a tak je možné, že aj takáto „príležitosť,“ akú tento regulátor práve dostal, neostane nepovšimnutá.

V posledných týždňoch sa pritom ale SEC už pozrel hneď na niekoľko subjektov spojených s kryptomenami, blockchainom či digitálnymi aktívami celkovo. Okrem iného si táto spoločnosť chce posvietiť na zakladateľov burzy Uniswap, Uniswap Labs. Rovnako stále prebieha súdny spor so spoločnosťou Ripple, ktorý je evidentne ešte veľmi ďaleko od toho, aby bol vyriešený. SEC sa takisto vyhrážal súdnym sporom aj spoločnosti Coinbase za ich lending program a tak by sa nikto nemohol diviť, ak by sa regulátor SEC pozrel aj na to, ako došlo ku tejto “pump and dump” situácii.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://cryptopotato.com/, https://u.today/, https://finbold.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart