61% BTC sa už rok nepohlo – naposledy sa to stalo v roku 2016 pred bullrunom

Spoločnosť Glassnode si v kryptomenovom svete buduje stále výraznejšie miesto čo sa zverejňovania zaujímavých analýz a štatistík týka. Ich výskum je pre kryptomenových nadšencov veľmi zaujímavý a potrebný najmä preto, že prináša pohľad na kryptomenový svet z úplne iných uhlov. Jeden z takýchto pohľadov prinieslo Glassnode aj včera, kedy prostredníctvom svojho Twitter účtu táto spoločnosť zverejnila zaujímavý postreh ohľadom počtu hodlerov BTC.

Prekonanie doterajšieho ATH

Podľa dát, ktoré zverejnila spoločnosť Glassnode sa až 61,33% všetkých BTC, ktoré sú v obehu, už viac ako rok nepresunulo. Ide o najvyšší percentuálny podiel vôbec, pričom predošlé ATH bolo približne na hodnote 61,28% v januári 2016 (v čase, kedy sa BTC obchodoval na úrovni približne 360 dolárov).

Od januára 2016 do decembra 2017 sme zažili najväčší kryptomenový bull run v histórii BTC, pričom mnoho analytikov poukazuje najmä na túto štatistiku ako jeden z kľúčových argumentov. Kedže ľudia prestávajú presúvať svoje BTC alebo ho používať na platby, očakávajú, že Bitcoin zažije čoskoro rast. Práve preto vzbudzuje prekonanie ATH na tejto štatistike pomerne značnú pozornosť v kryptomenovom svete.

Raketový štart už budúci rok?

Ako sme uviedli včera v tomto článku, aktuálne panuje pomerne veľký chaos okolo ceny Bitcoinu a toho, kam sa v najbližších týždňoch až mesiacoch vyberie. Napriek tomu stále platí, že Bitcoin je z dlhodobého hľadiska najúspešnejšie aktívum tohto storočia. Rovnako platí, že si stále získava viac a viac pozornosti zo sveta inštitucionálnych investorov, čo vidno najmä na Grayscale Investments, ktorých GBTC aj ETHE zažívajú skvelý rok.

Takisto treba brať v úvahu aj to, že zo svojho low z 13.marca tohto roku (pod 3 800 dolárov) bol Bitcoin schopný narásť o viac ako 140% ku aktuálnej sume približne 9 000 dolárov. Aj v týchto neistých ekonomických časoch tak Bitcoin a ostatné kryptomeny dokázali, že ich hodnota určite nie je 0, ako si to mnoho ich veľkých kritikov želá. Práve naopak.

Dnes sme vás už informovali aj o tento téme: Defi hack za 500 000 dolárov – poukazuje na problémy rastúceho sektoru?

Z dlhodobého hľadiska tak môže investícia do Bitcoinu priniesť naozaj zaujímavé zisky. Samozrejme, zvýšená volatilita a riziko je s takýmto typom investície veľmi spojené. Avšak ako ukazuje aj štatistika od Glassnode, investori sú si vedomí toho, že skôr či neskôr nás na Bitcoine opäť čaká bullrun a preto svoje mince aktívne držia a nevyužívajú ich či už na špekulácie alebo nákupy.

Zdroj: https://u.today/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart