500-ročná švajčiarska univerzita udelila Vitalikovi Buterinovi čestný doktorát

Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin získal čestný doktorát od najstaršej švajčiarskej inštitúcie vyššieho vzdelania – Univerzity v Bazileji.

Podľa vyjadrenia Fakulty podnikania a ekonomiky, ktorá Buterinovi udelila doktorát, je ocenenie

„uznaním jeho účasti na propagácií decentralizácie a rovnakých práv účasti na digitálnej revolúcii, rovnako ako za úspechy v súvislosti s kryptomenami, smart kontraktmi.„

V tweete táto švajčiarska univerzita, založená v roku 1460 nešetrila chválou na tomto blockchain vizionárovi

„Je to mimoriadne kreatívny a inovatívny mysliteľ, ktorý pomáhal pri formovaní digitálnej revolúcie už od mladého veku.“

Mladý génius

Toto nie je prvý krát, čo dostal Buterin uznanie, za príspevky a úsilie v technologickom sektore. V novembri 2014 získal World Technology Award v kategórii IT Software a porazil tak aj zakladateľa Facebooku, Marka Zuckerberga.

Získaním tohto ocenenia sa pripojil k skupine technologických hviezd, ktoré v minulosti získali rovnaké ocenenie, ako napríklad zakladateľ SpaceX, Tesla a PayPal, Elon Musk. Buterin toto ocenenie získal len pár mesiacov po tom, čo publikoval Ethereum whitepaper.

V rovnakom roku získal Buterin tiež Thiel Fellowship, teda štipendiu v hodnote $100,000. Krátko po získaní štipendia odišiel z kanadskej vysokej školy University of Waterloo, kde dovtedy študoval.

Pre lásku krypta

Podľa jeho slov si to vyžiadal fakt, že sa hlboko ponoril do sveta krypto projektov:

V roku 2012 som nastúpil na Univerzitu vo Waterloo, no v roku 2013 som si uvedomil, že krypto projekty mi zaberajú až 30 hodín týždenne. Tak som opustil univerzitu, precestoval svet a preskúmal veľa krypto projektov, pri čom som zistil, že boli všetky príliš zamerané na konkrétne využitie a neboli dostatočne všeobecné – z toho dôvodu sa zrodilo Ethereum, ktoré mi odvtedy zaberá všetok čas.

Dva roky predtým získal Buterin bronzovú medailu na 24. Medzinárodnej Olympiáde v Informatike. Buterinov talent nielenže priťahuje ocenenia, ale aj ponuky práce. Začiatkom roka Vitalik prezradil, že sa ho Google pokúsil zamestnať na prácu na nezverejnenom blockchain projekte.

Spoluzakladateľ Etherea však ponuku tohto online giganta odmietol a radšej sa rozhodol sústrediť na svoj výtvor.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart