5 dôvodov, prečo by ste mali byť šťastní, ak práve teraz vlastníte Bitcoin

V týchto neistých časoch sa zdá, že máme málo dôvodov k šťastiu. No keďže globálny chaos a sociálne dištancovanie sú momentálne na dennom poriadku, práve teraz – viac než kedykoľvek predtým – by ste mali byť vďační, že vlastníte Bitcoin. Tu je päť dôvodov prečo.

1. Bitcoin sa vyhne veľkým devalváciám

Možno jedna z najzaujímavejších vecí ohľadom témy koronavírusu je to, že sa nikto nepýta, odkiaľ pochádzajú všetky tie magické štátne peniaze.

Financial Times v stredu informovali:

„Andrew Bailey, nový guvernér Banky Anglicka v stredu uviedol, že Centrálna banka Spojeného kráľovstva je ochotná načerpať do ekonomiky neobmedzené množstvo peňazí prostredníctvom svojho nového nástroja na obchodovanie s cennými papiermi, aby pomohla bojovať s negatívnym dopadom koronavírusu – a ak by to vláda požadovala, zašla by ešte ďalej.“

Keď sa budú centrálne banky naháňať vo vyhadzovaní peňazí pri tomto probléme, čo ostane? Hromadná devalvácia svetových mien nasledovaná rozsiahlou infláciou a znížením kúpnej sily. Bitcoin však má stabilné zásoby. Nikdy nestratí svoju hodnotu, naopak, tá sa časom bude len zvyšovať.

Prečítajte si tiež: Čo je krypto-prach a ako ho pozbierať?

2. Blíži sa halving Bitcoinu

Dobre, možno sme boli viac býčí okolo halvingu Bitcoinu minulý mesiac, keď cena bola nad 10 tisíc dolárov. V súčasnosti halving vyzerá tak trochu ako dvojsečná zbraň. Ak sa ceny nezlepšia, pravdepodobne dôjde v krátkom čase k otrasu menších Bitcoinových baníkov, ale cenu tu radšej nespúšťajte z očí.

Thomas Lee Fundstrat si myslí, že Bitcoin skončí tento rok na čísle 40 tisíc dolárov. Max Keiser vidí v blízkom horizonte 400 tisíc dolárov. Je celkom možné, že na základe predchádzajúcich halvingov cena stúpne nad 70 tisíc dolárov. Majte to na pamäti počas dočasného krviprelievania na globálnych trhoch.

3. Nikto vám váš Bitcoin nevezme

Mnoho ľudí zakúsilo ťažké časy, keď ich banková inštitúcia zamrazila ich účty alebo šla ku dnu. Za predpokladu, že budete postupovať podľa správnych krokov a ukladať svoj kryptomajetok mimo burzy, ste výlučným vlastníkom svojho Bitcoinu. Vďaka uchovávaniu svojich finančných prostriedkov vám ich nikto nemôže vziať ani nariadiť limit toho, koľko transakcií môžete realizovať – na rozdiel od pobočiek Americkej Banky, ktoré sa boja masovej snahy o výber bankových vkladov, a preto redukujú výbery hotovosti.

Rovnako ako sa žiaden centrálny bankár nemôže zrazu rozhodnúť narušiť hodnotu vášho Bitcoinu tak, že ho podľa vlastného uváženia začne tlačiť viac, žiaden ústredný orgán vám nemôže váš Bitcoin skonfiškovať.

4. Ak vlastníte aspoň 0.28 BTC, ste v top 1%

Pamätajte, Bitcoin je beh na dlhú trať. Keďže fiatová mena momentálne vyzerá byť na pokraji zrútenia a čoraz viac ľudí otvára oči voči realite, ktorá sa objaví po kríze, Bitcoin sa ukazuje ako správna voľba tejto doby. Globálne prístupná, bez potreby povolenia a vzácna.

Ak k tomu dôjde a vy vlastníte 0.28 BTC, iba 1% ľudí na celom svete bude niekedy schopné vlastniť viac ako vy. To znamená, že patríte medzi 1% najbohatších ľudí z hľadiska vlastníctva Bitcoinu.

5. Bitcoin sa oddelil od akciového trhu

Nedávny brutálny výpredaj neušetril žiaden trh (ani zlato), a Bitcoin tiež nebol výnimkou. Či ide o niečo trvalé, to sa ešte uvidí, ale musíte uznať – popri všetkých tých zlých správach okolo v dnešnej dobe, 20%-ný výstrel Bitcoinu za 24 hodín by pre vás mal byť aspoň jedným z dôvodov na úsmev.

Zdroj: www.bitcoinist.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart