3 kľúčové faktory, prečo cena Bitcoinu cez noc vyletela na $9,400

Cena Bitcoinu prudko stúpla zo $7,700 na $9,500 v priebehu 24 hodín, čo bolo spôsobené najmä tromi kľúčovými faktormi, ktoré vyprovokovali krátkodobé oživenie.

Cena Bitcoinu (BTC) sa za menej ako 24 hodín zvýšila o 23%. Tri hlavné faktory, ktoré katalyzovali nedávne oživenie Bitcoinu, sú rekordne vysoká spotová cena, prelomenie historickej úrovne rezistencievýrazný nárast inštitucionálneho dopytu.

Prečítajte si tiež: KFC spúšťa pilotný blockchain program pre digitálnu reklamu a mediálne kampane

Bitcoin na úroveň $9,500 vyniesli spotové trhy, nie futures trhy

V krypto priestore sa termínom spotový trh označuje platforma, ktorá umožňuje obchody medzi fiatom a kryptomenami. Napríklad na BinanceCoinbase môžu užívatelia obchodovať Bitcoin za USD alebo stablecoiny ako Tether (USDT) bez páky.

Objemy pochádzajúce zo spotových trhov nie sú nafúknuté pákou alebo požičaným kapitálom. Spotové objemy zvyčajne demonštrujú autentický retailový dopyt a často sa zvyšujú počas fázy akumulácie.

Na rozdiel od predchádzajúcich oživení, nedávny vzrast Bitcoinu bol primárne spôsobený spotovými objemami. Binance a Coinbase zaznamenali rekordne vysoké denné objemy, ako zverejnil generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao.

Denný objem na Binance dosiahol $12,5 miliardy. Zdroj: cointelegraph.com

Dopyt po Bitcoine na Coinbase dosiahol bod, v ktorom by už burza na istý čas nebola schopná zvládať aktivitu používateľov.

Po celý ten čas ostal otvorený záujem o Bitcoin futures na BitMEX pod hranicou $500 miliónov. Otvorený záujem o Bitcoin na BitMEX, ktorý sa vzťahuje na celkový počet short a long kontraktov otvorených na trhu, zotrvával vo februári 2020 nad 1 miliardou dolárov.

Relatívne nízky objem Bitcoinov na futures trhoch a dominancia spotových platforiem naznačujú, že nárast zo $7,700 na $9,500 bol prirodzený.

Historické BTC úrovne boli prelomené s ľahkosťou

Podľa obchodníka s kryptomenami známeho pod menom Benjamin Blunts cena Bitcoinu prelomila všetky veľké historické úrovne rezistencie, keď prvýkrát prekročila $8,000.

100-denné a 200-denné Daily Moving Averages (DMA) a 0,618 Fibonacci Retracement level boli všetky prelomené súčasne.

Kľúčové úrovne Bitcoinu boli cez noc prelomené. Zdroj: cointelegraph.com

„A je to tu. Test 0,618 fib, 100 a 200 daily moving averages naraz preletené,“ povedal Blunts. „Otázkou je, čo bude ďalej.“

Keď Bitcoin prekročí dôležité oblasti rezistencie bez akéhokoľvek pullbacku, naznačuje to, že sa očakáva silnejší pohyb nahor. Po tom, čo BTC prvýkrát dosiahol $8,000, prudko stúpol až na hranicu $9,500.

Inštitucionálny dopyt pôsobil ako záchranná sieť

V prvom štvrťroku 2020 bolo hlavnou témou okolo Bitconiu jeho akumulácia inštitucionálnymi investormi.

Vo štvrťročnom reporte spoločnosti Grayscale, ktorá prevádzkuje Grayscale Bitcoin Trust, sa uvádza, že 88% investícií pochádza od inštitúcií. V tom istom čase dosiahli aktíva pod správou Grayscale Bitcoin Trust $3 miliardy, ako uviedol generálny riaditeľ spoločnosti – Barry Silbert.

„88% prílevu v tomto štvrťroku pochádza od inštitucionálnych investorov, z ktorých prevažnú väčšinu tvoria hedgeové fondy,“ uviedla investičná spoločnosť.

Prísun kapitálu do investičných nástrojov spoločnosti Grayscale. Zdroj: cointelegraph.com

Postupný nárast prílevu kapitálu do inštitucionálnych produktov Grayscale od januára 2020 naznačuje, že inštitúcie počas prvého štvrťroka neustále investovali do Bitcoinu.

Signifikantný nárast dopytu po organickom retailovom dopyte, ktorý vyústil do prudkého nárastu spotového objemu, porušeniu kľúčových hodnôt rezistencie a akumulácie inštitúciami, spôsobil pre Bitcoin, ktorý je pred halvingom, chaos tým, že ho posunul nad hranicu $9,000.

Zdroj: cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart