290 hackov stálo kryptomenový sektor až 13 miliárd dolárov!

Nie je žiadnym tajomstvom, že kryptomenoví hackeri si vôbec nevedú zle. Bezpečnosť stále patrí k najviac problematickým aspektom tohto sveta a je veľmi pravdepodobné, že to tak istý čas aj ostane. Pre kryptomeny je žiaľ takýto postup úplne štandardný, pretože máloktorý z projektov je bezpečný od úplného svojho začiatku. Práve preto mali kryptomenoví hackeri možnosť obrať rôzne projekty, platformy, peňaženky a centralizované burzy už o viac ako 13 miliárd dolárov.

Blockchain hackeri sú žiaľ veľmi úspešní

Podľa stránky SlowMist Hacked, ktorá sleduje útoky a hacky na blockchain siete bolo dokopy ukradnutých až 13 miliárd dolárov z kryptomenových hackov. Podľa tejto stránky je celkovo zaevidovaných až 289 útokov na Dapp projekty (decentralizované aplikácie). Najviac hackov bolo zaznamenaných na EOS sieti a Dapps s ňou spojenými, ktoré boli celkovo napadnuté až 115 krát. Ethereum Dapps bolo obeťou 21 útokov a Tron má zatiaľ o jeden útok menej.

Samostatnou kategóriou sú útoky na centralizované burzy, ktoré sú veľmi populárne medzi blockchain hackermi. Stránka SlowMist Hacked ich zatiaľ eviduje 78, pričom dokopy by mali byť zodpovedné za straty takmer 4,5 miliardy dolárov. Posledný útok na burzu pritom nie je starší ako týždeň. Na burzu OKEx mal byť 18.augusta vykonaný útok, ktorý ju mal stáť približne 5,6 milióna dolárov. Malo ísť o 51% attack na kryptomenu ETC, pričom sa OKEx vyjadril, že všetko svojím držiteľom uhradí.

Iba jedna kategória týchto blockchain hackov je úspešnejšia ako útoky na burzy a to sú útoky na kryptomenové peňaženky. Pomocou tejto kategórie hackov sa útočníkom podarilo okradnúť užívateľov peňaženiek a ich vlastníkov až viac ako 7 miliárd dolárov len za posledné 2 roky.

Prečítajte si tiež aj tento článok: CEO Ryanairu: Bitcoin je mor, do ktorého by som nikdy nevložil ani cent!

Je teda jasné, že kryptomenový svet je náchylný na útoky hackerov. Plynie to stále najmä zo slabej bezpečnosti, ktorá je stále v tomto sektore podceňovaná. Rovnako však ale platí, že hackeri boli kryptomenami veľmi spojené už od začiatku. Ide totižto o veľmi technologicky náročný sektor, ktorý láka pozornosť práve takýchto IT odborníkov. Tí však ale majú často nekalé úmysly a preto využívajú svoju expertízu na to, aby nelegálne profitovali na úkor ostatných.

Zdroj: https://hacked.slowmist.io/, https://cryptobriefing.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart