2018: rok krypto fondov

Dlhotrvajúci medvedí trh s kryptomenami neodradil krypto fondy a iných inštitucionálnych hráčov od vstupu do digitálneho priestoru. Podľa nového výskumu sa rok 2018 stáva rekordným rokom pre krypto fondy a počet nových projektov sa neustále zvyšuje.

Krypto fondy na vzostupe

Celkovo bolo v tomto roku zahájených 96 nových krypto fondov. Podľa štatistík spoločnosti Crypto Fund Research, to prekonalo minuloročné číslo o 156 projektov. Výskumná spoločnosť Rohnert Park v Kalifornii očakáva, že v tomto roku bude celkovo spustených 165 krypto fondov.

,,Očakávali sme, že sa v roku 2018 založí vysoký počet nových krypto fondov na uspokojenie rastúceho dopytu investorov,” povedal Josh Gnaizda, zakladateľ spoločnosti Crypto Fund Research. ,,Tempo zakladania nových fondov je však trochu prekvapivé vzhľadom na to, že v poslednej dobe došlo k poklesu cien a ani regulačné podmienky nie sú nijako priaznivé.”

,,Ak by rok 2017 bol “rokom Bitcoinu,” tak 2018 sa stane rokom krypto fondov,” hovorí Gnaizda. V súčasnosti existuje celosvetovo 466 finančných fondov pre kryptoobchody, pričom za posledných 18 mesiacov z nich vznikla viac ako polovica.

Pantera Capital, jeden z najstarších a najznámejších fondov, sa môže pochváliť celoživotným výnosom z investícií do digitálnych aktív vo výške 10 000%.

Krypto fondy sú tiež populárne medzi čínskymi investormi, ktorí majú zakázané investovať do digitálnych aktív vo svojej domovskej krajine. Čínski štátni príslušníci urobili zo Singapuru svoje cieľové miesto pre spustenie tokenových investičných fondov.

Výskumníci tvrdia, že krypto fondy sú najrýchlejšie rastúcim segmentom trhu, čo predstavuje viac ako polovicu celkového objemu. V Spojených štátoch je umiestnených celkovo 252 fondov, nasledujúcich 34 v Hongkongu a 29 v Spojenom kráľovstve.

Dlhotrvajúci medvedí trh

Napriek tomu, že nárast krypto fondov dokazuje, že veľa investorov sa zaujíma o digitálne meny, miera zlyhaní sa pravdepodobne zvýši, ak bude medvedí trh pretrvávať.

,,Volatilita na krypto trhoch môže prilákať niektorých investorov do sofistikovaných krypto fondov, ale ak bude medvedí trh pretrvávať, nie je isté, či priemysel dokáže podporiť taký veľký počet finančných prostriedkov, ktoré budú mať obmedzené výsledky,”dodal Gnaizda.

Kryptomenový trh sa opäť stáva synonymom pre Bitcoin, keďže obchodníci prerušili vzťahy s viacerými špekulatívnymi altcoinmi a tokenmi.

Podľa CoinMarketCap, celková hodnota všetkých mincí v obehu bola v pondelok- 210,5 miliardy dolárov. Minulý týždeň sa trh ocitol v blízkosti 207 miliárd dolárov, čo bolo najnižšie za celý rok.

Pohľad na technické grafy kryptomien odhaľuje len málo dôkazov o tom, že nastane veľký obrat. Základný vývoj bol však pozitívny u bánk a burzových operátorov, ktorí oznámili veľké plány vstúpiť na trh.

1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart